Džiaugiamės olimpiados, konferencijos dalyvėmis

Kovo 6 d. vyko IX Lietuvos mokinių muzikos olimpiada, kurioje dalyvavo 38 mokiniai iš įvairių respublikos bendrojo ugdymo mokyklų bei gimnazijų. Olimpiados dalyviai buvo suskirstyti į dvi kategorijas pagal amžiaus tarpsnius. Olimpiadoje dalyvavo Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykloje besimokanti mokinė Gabija Kazanavičiūtė, kuri atstovavo II-ąją kategoriją. Joje – 21 dalyvis. Nei sidabro, nei bronzos, nei aukso medalis nelaimėtas, tačiau, dalyvavimas renginyje- jau laimėjimas. Mokinės atliktos užduotys įvertintos ne pačiais žemiausiais balais -gerai ir labai gerai. Nueitas didelis kelias ruošiantis renginiui: padaryta daug kūrybinių darbų, kurie pareikalavo nemažai muzikos istorijos, muzikologijos, skaitymo iš lapo, ritmavimo, dainavimo, kūrinių atlikimo interpretavimo, meninio – kūrybinio darbo žinių ir įgūdžių. Gabiją muzikos olimpiadai parengė mokytojos Rasa Pletaitė – Junokienė ir Ligita Žiaugrienė.

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokinė Austėja Liolytė dalyvavo III Tarptautinėje moksleivių muzikologijos konferencijoje „Muzika+ arba „Muzika ir kitų menų sintezė“. Renginį organizavo Vilniaus muzikos mokykla “Lyra“ ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklų pedagogai. Konferencijoje mokiniai ir jų mokytojai klausė moksleivių parengtus pranešimus apie lietuviškąsias sutartines, menueto reformaciją, K. Čiurlionio  kūrybos klodus, muzikos ir akvarelės ryšį, tekstilės ir muzikos saitus E.Medekšaitės kūryboje ir daug kitų puikių lektorių pristatymų iš Lietuvos, Azerbaidžano, Latvijos, bei Rusijos šalių. Pranešimai -neįkainojamos vertės, – pasirinktos išskirtinės, dar niekur negirdėtos ir neanalizuotos temos. Merginų dalyvavimas renginiuose rodo, jog  ir nuotoliniu būdu galima įgyti naujų patirčių bei žinių.  Tai – dar vienas žingsnis į pozityvios ir intelektualios asmenybės ugdymą bei formavimą.

Komentarai išjungti.